Het monteren van de adapt-r onderdelen

De adapt-r Basic wordt geleverd als compleet bouwpakket. Alle losse onderdelen moeten door jouzelf in elkaar gezet worden. Het is niet heel veel werk maar vergt wel enige aandacht en technische bekwaamheid. Aan de hand van de volgende fotos leggen we je uit wat je moet doen om de adapt-r Basic onderdelen te prepareren voor de uiteindelijke installatie.

Bij de adapt-r Basic worden 2 identieke aluminium platen geleverd van 60cm lang en ca 7cm breed. Deze platen hebben deze afmetingen zodat ze geschikt zijn voor iedere volledig geïntegreerde vaatwasser. De enige uitzonderingen zijn Miele en Smeg vaatwassers. Dit komt door de bouw en montage mogelijkheden op deze vaatwassers.

Welk Metod front wil jij monteren?

Voordat je deze stap uitvoert is het belangrijk om te weten wat voor keukenfront je hebt. Lees daarom eerst de teksten onder de volgende 4 foto’s voordat je verder gaat.

In principe zijn de keukenfronten onder te verdelen in twee verschillende types waar je rekening mee moet houden. Keukenfronten die egaal vlak zijn en keukenfronten met een buitenrand of sierlijst.

  • HÄGGEBY
  • TINSGRYD
  • VEDDINGE
  • ASKERUND
  • KUNGSBACKA
  • RINGHULT
  • KALARP
  • HITTARP
  • HYTTAN
  • EKESTAD
  • VOXTORP
  • GREVSTA

Plaats de M5x20 schroef door het gat in de aluminium plaat. Draai de borgmoer zover mogelijk aan. Let op! dit gaat zwaar, je hebt hier sleutel/schroevendraaier bij nodig.

Keukenfront met sierlijst

Bij een keukenfront met een sierlijst moet de adapt-r net iets anders gemonteerd worden.

Als jij één van deze fronten hebt moet je de adapt-r monteren zoals op deze afbeelding is weergegeven:

  • SÄVEDAL
  • BODBYN
  • LAXARBY
  • TORHAMN

Plaats de M5x20 schroef door het gat in de aluminium plaat. Draai de borgmoer zover mogelijk aan. Let op! dit gaat zwaar, je hebt hier sleutel/schroevendraaier bij nodig.

Monteren van het scharnier

Dit onderdeel gaan we maken in de volgende stappen.

De bovenstaande onderdelen heb je nodig voor de montage van het scharnierpunt.

Het vierkante moertje moet in het vierkante gat geplaatst worden. De vierkante moer wordt een kooimoer genoemd.

De kooimoer kun je het beste met een tang samenknijpen en in het vierkante gat klikken.

Beide hoekjes met vierkante gat moeten voorzien worden van de kooimoer.

Bovenstaande onderdelen zijn nodig voor de volgende stappen. We gaan nu het verstelbare scharnier voorbereiden.

Ook hiervoor hebben we weer het volgende gereedschap nodig; een inbus sleutel en steeksleutel 8.

Doe de M5x20 door het gat en draai de borgmoer helemaal aan. Als de borgmoer vastzit draai je hem een klein beetje terug zodat je de M5x20 inbus schroef met de hand rond kunt draaien. Doe dit bij beide onderdelen.

Pak een RVS hoekje met gemonteerde kooimoer en plaats de kooimoer recht voor de M5 schroef van het scharnier.

 

Draai de M5 schroef met de hand aan totdat het RVS hoekje in het midden zit.

Als laatste plaatsen we het borgschroefje.

Draai de borgschroef helemaal aan en daarna een halve slag los, zodat het geheel nog af te stellen is. Als het scharnier straks volledig geïnstalleerd is kun je de schroef helemaal aandraaien. Deze stap volgt later in het proces. Het linker scharnierdeel is nu klaar.

Herhaal bovenstaande stappen ook voor het rechter scharnier deel zoals je hieronder ziet:

De draaipunten monteren

In het pakket worden 2 aluminium plaatjes geleverd zoals hierboven afgebeeld. Deze plaatjes vormen uiteindelijk het draaipunt.

Je hebt de M5x40 schroeven, borgmoeren en aluminium plaatjes nodig.

De borgmoeren draaien zwaar en dus heb je ook bij deze stap een schroevendraaier en steeksleutel 8 nodig.

Draai de borgmoer volledig aan zodat deze goed vast zit. Deze stap voer je uit bij beide plaatjes.

Vervolgens draai je de metalen busjes op de M5 schroeven.

De draaipunten zijn nu klaar voor montage.

…Ga verder met de volgende stap voor de adapt-r Basic